کرم های مرطوب کننده سوپراستار و مورال آپ مهمان همیشگی سبد خانواده ها

کرم های مرطوب کننده بخش جدایی ناپذیری را در سبد خرید خانواده ها تشکیل می دهند. چون هم کودکان و هم بزرگسالان به آن نیاز دارند. کرم های مرطوب کننده برای پوست کودکان و بزرگسالان به علت بافت های پوستی آنها متفاوت است و نیاز به فرمول های متفاوت تری برای ساخت دارد.اگر پدر و مادر هستید باید بدانید که استفاده نکردن از کرم های مرطوب کننده همیشه خیلی زود خودش را نشان می دهد و چروک های ریز روی پوست در سنین آغاز جوانی از نشانه های آن است. کارخانه نفیس در تولیدات دو برند مورال آپ و سوپراستار، کرم مرطوب های مرطوب کننده برای اقشار مختلف دارد و هر کدام از این کرم ها برای پوسته های خشک، چرب، مختلط و نرمال دسته بندی شده است. یک کرم نرم کننده و مرطوب کننده در سبد تولیدات سوپراستار هم داریم که مخصوص پوست کودکان تولید شده است. معمولا این طور است که وقتی برای خرید کرم مرطوب کننده به داروخانه یا فروشگاه های آرایشی و بهداشتی می رویم برایمان مهم است که قیمت محصولی که می خریم به نشانه کیفیت آن بالا باشد و یا اینکه حتما جنس خارجی بخریم. این به علت استفاده نکردن از محصولات ایرانی است. کافی است یک بار این محصولات را بخریم و بعد از مقایسه آنها با محصولات خارجی دیگر سبدمان را از محصولات گران خارجی پر نکنیم. به جای خرج کردن پول بیشتر برای کالاهای خارجی بیاییم کرم های مرطوب کننده را بشناسیم، پوستمان را هم بشناسیم و کرم مربوط به پوست خودمان را بخریم. 
مرطوب کننده ها به اشکال مختلف امولسيون مايع، پماد و کرم ديده مي شوند که محتواي چربي و آب در اين اشکال فرق مي کند. مهم ترين نکته در انتخاب يک مرطوب کننده، توجه به نوع پوست است که مي تواند خشک، چرب، معمولي و مختلط باشد. بايد هميشه نوع پوست را از روي پوست تميز تشخيص داد. - براي پوست هاي خشک بايد از مرطوب کننده هاي حاوي چربي استفاده کرد. در مورد پوست هاي چرب نيازي به استفاده از مرطوب کننده نيست، مگر در برخورد با آب و هواي گرم يا سرد. - در مورد پوست نرمال بايد از مرطوب کننده اي که ميزان چربي کمتري داشته باشد، استفاده کرد.

مشخصات يک کرم مرطوب کننده ي ايده آل :
رنگ و بوي مناسب، شفافيت و جلاي خوب و ظاهر کاملا يکنواخت
عدم ايجاد حساسيت و آلودگي ميکروبي و قارچي هنگام مصرف
قوام و ويسکوزيته ي مناسب
قابليت پاک شدن سريع پس از شست و شو و عدم ايجاد ظاهر چرب در پوست پس از مصرف
قابليت جذب پوستي سريع پس از مصرف و ماساژ در پوست

اگر به دلیل تنوع محصولات، هنگام خرید نرم کننده با مشکل مواجه می شوید نکته های زیر در انتخاب درست کمک تان می کند.  اگر پوست تان خیلی خشک و پوسته پوسته شده است، احتمالا به نرم کننده ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم ها برای بیشتر پوست های معمولی، بهترین گزینه هستند زیرا نسبت به وازلین، لایه نازک تری روی پوست ایجاد می کنند.
توصيه های طلايي براي مرطوب كردن پوست
زمان مناسب استفاده
براي داشتن پوستي مرطوب و نرم سه دقيقه بعد از حمام كرم هاي مرطوب كننده بزنيد.
گراني، نشانگر كيفيت نيست
 بهتر است فريب قيمت محصول ها را نخوريد و كارايي آنها را در نظر بگيريد.
درست انتخاب كنيد
اگر پوست نازك و حساسي داريد بدانيد كه كرم هاي مرطوب كننده خشكي را از پوست تان دور كرده و آسيب هاي وارده به آن را كاهش مي دهند.
اول مرطوب كننده، بعد خواب
اگر مي خواهيد صبح ها با صورتي با طراوت از خواب بيدار شويد، قبل از خواب كمي كرم مرطوب كننده بزنيد.

روغن زيتون را دريابيد
هر شب چند قطره روغن زيتون به صورت، آرنج ها، زانوها و پشت بازوها بزنيد. روغن زيتون حاوي موادي است كه پوست را مرطوب مي كند.

آقايان از قافله عقب نمانيد
چه كسي گفته كه مراقبت از پوست، استفاده از پاك كننده و مرطوب كننده ها در انحصار خانم هاست؟ آقايان عزيز شما هم بايد به اندازه خواهرها و همسرانتان مراقب پوست تان باشيد
نکته  های مهم کرم مرطوب کننده صورت  
قبل از استفاده از مرطوب کننده اول صورتتان را بشویید
مرطوب کنده را روی صورت نمناک کرم بمالید
از مقدار کمی کرم مرطوب کننده استفاده کنید
با ملایمت کرم  مرطوب کننده بمالید

f