اطلاعیه مهم در خصوص برچسب اصالت کالا

برچسب اصالت کالا روی محصولات نفیس

با سلام و درود خدمت تک تک کارآفرینان و مشاوران خانواده بزرگ نفیس

 

احتراما به استحضار می‌رسانیم که بنا به درخواست سازمان غذا و دارو مقرر گردید که از تاریخ 15/04/1403 تمام شرکت‌های تولیدی برای محصولات خود که دارای کد IRC هستند، اقدام به درج برچسب اصالت کالا نمایند. در همین راستا شرکت میراث نفیس دست‌ها نیز از تاریخ فوق‌الذکر برای محصولات خود اقدام به درج برچسب اصالت کالا نموده است.

لازم به ذکر است درخصوص کالاهایی که قبل از تاریخ 15/04/1403 تولید شده‌اند قیمت مصرف کننده، تاریخ ساخت و انقضاء و بچ نامبر توسط جت پرینت بر روی کالاها درج شده اما کالاهایی که از تاریخ گفته شده، به بعد تولید می‌شوند، اطلاعات ذکر شده روی برچسب اصالت کالا درج شده و روی محصول چسبانده می‌شود.

 

برچسب اصالت کالا چیست؟

این روزها وجود کالاهای بی‌کیفیت، فیک و قاچاق که شباهت زیادی هم با نمونه‌های اصلی دارند بسیار زیاد شده و خریداران را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. این موضوع درمورد محصولاتی که با سلامتی در رابطه هستند حساسیت بسیار بیشتری را به همراه دارد زیرا وجود کوچک‌ترین ایراد در محصولات سلامت‌محور علاوه بر آسیب جسمی آسیب روحی هم به‌همراه دارد. همچنین کالاهای قاچاق به اقتصاد و فرهنگ جامعه هم آسیب‌های جدی و غیرقابل جبرانی وارد می‌کنند. درنتیجه خریدار باید با خیالی بسیار آسوده محصول مدنظر خود را خریداری کند. این بدان معنا است که خریدار باید جدا از اصالت و کیفیت از محل تولید، شیوه حمل و نقل و نحوه عرضه محصول اطلاع و اطمینان خاطر داشته باشد. اینجاست که برچسب اصالت کالا نقش اساسی ایفا می‌کند.

وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با ارائه برچسب اصالت کالا، امکان تشخیص کالاهای بی‌کیفیت، فیک و قاچاق را برای ما بسیار ساده کرده است. این برچسب زرد و سفید رنگ که روی محصولات سلامت‌محور چسبانده می‌شود، قابلیت استعلام و تایید محصول را به شما می‌دهد و با استفاده از آن به آسانی می‌توانید کالاهای باکیفیت و اصل را از کالاهای قاچاق تشخیص دهید. درنظر داشته باشید که هنگام خرید یک کالا، صرف نظر از اینکه تولید داخل است یا وارداتی، دیگر داشتن نشان سیب سلامت تضمینی جهت اصالت و باکیفیت بودن محصول محسب نمی‌شود و تنها برچسب اصالت کالا (بعد از استعلام و صحت داشتن) این تضمین را به شما می‌دهد.